‹ Prev
Next ›
HP 659A (W2010A) Original Standard Yield Laser Toner Cartridge - Black - 1 Each
16000 Pages
- Compatible with HP Color LaserJet Enterprise M856dn
- Also works in Color LaserJet Managed E85055dn
- Specially designed and precisely engineered for HP printers
- Consistent quality
- Dependable performance
Select Product Options
Print Color: Black
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | W2010A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 659A (W2010A) |
| Product Name | 659A (W2010A) Standard Yield Toner Cartridge |
| Marketing Information | Expect premium marketing materials and professional-quality documents with vivid color images and graphics that stand out using this HP Original LaserJet Cartridge. Count on consistently vibrant, professional-quality results from your HP Color LaserJet Enterprise M856dn and Managed E85055dn. Specially formulated HP ColorSphere 3 toner is precisely tuned to match the powerful performance of your HP printer. Get the most from your cartridge with page maximizer technology that manages efficient toner use and cartridge performance. Cartridge yields approximately 16,000 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Yield Type | Standard |
| Typical Print Yield | 16000 Pages |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
| Recycled | Yes |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Japan |
Warranty
| Additional Warranty Information |
HP's Premium Protection Warranty. This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Description
HP 659A (W2010A) Original Standard Yield Laser Toner Cartridge - Black - 1 Each
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.