<
>
APC by Schneider Electric NetBotz 320 Environmental Monitoring System
Product Code: APWNBRK0320
Product Unit: Each
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number | NBRK0320 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| Product Line | NetBotz |
| Product Series | 300 |
| Product Model | 320 |
| Product Name | NetBotz 320 Environmental Monitoring System |
| Marketing Information |
Rack-mount network appliance ideal for environmental monitoring and surveillance of computer rooms and network closets. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Environmental Monitoring System |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 1.7" |
| Width | 17.8" |
| Depth | 7.7" |
| Weight (Approximate) | 7.94 lb |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Country of Origin | United States |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.